Vatandaş Diziler İçin İsyan Etti! Bunlar Azdırıcı!

Türk televizyon kanallarında yayınlanan diziler için RTÜK adeta şikayet yağmuruna tutuldu. Özellikle mobil uygulamaların faaliyete geçmesinin ardından mobil cihazlaradn şikayette bulunan izleyiciler, televizyon dizilerindeki cinsellik içeren sahnelere tepki gösterdi. ERKEKLER RAHATSIZ OLDU Dizilerdeki olayların kötü örnek olduğunu söyleyen vatandaşların yüzde 28’sinin kadın, yüzde 72’sinin ise erkek olması da ilginç bir tablo yarattı. Gelen şikayet mesajlarından […]

Yayınlanma tarihi: 8 Şubat 2015 16:28 Güncellenme tarihi : Şubat 8, 2015 4:28 pm
Vatandaş Diziler İçin İsyan Etti! Bunlar Azdırıcı!

Türk televizyon kanallarında yayınlanan diziler için RTÜK adeta şikayet yağmuruna tutuldu.

Özellikle mobil uygulamaların faaliyete geçmesinin ardından mobil cihazlaradn şikayette bulunan izleyiciler, televizyon dizilerindeki cinsellik içeren sahnelere tepki gösterdi.

ERKEKLER RAHATSIZ OLDU

Dizilerdeki olayların kötü örnek olduğunu söyleyen vatandaşların yüzde 28’sinin kadın, yüzde 72’sinin ise erkek olması da ilginç bir tablo yarattı.

Gelen şikayet mesajlarından bazıları ise şöyle;

– Abi kurban olayım şu programı kaldırın. Ahlak bozucu böyle bir program kültürümüze yakışmıyor. Bir de evimde çok huzursuz oluyorum. Eşim izleyip özeniyor. Boşanmanın eşiğine kadar geldik. Dikkate alırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

– Programı öyle sunuyor ki… Yiyen var yiyemeyen var, alan var alamayan var… Her lokmadan sonra adeta bayılıyor, özendiriyor. Bu
kadar da olmaz ki ama…

“Her şey sansürlenmez”

– Genel izleyici logolu bir program seyrederken bir anda reklama giriyor. Adamın biri diğerini vuruyor ya da bir adam birini dövüyor. Program logosu ne ise reklamlar da ona uygun olmalı.

– Her şey de sansürlenmez… dizi çok güzel. Siz her sahneye sansür koyarsanız biz izleyemeyiz. Lütfen bırakın da bu diziyi izleyelim.

– Çocukları yanlış yönde etkileyecek sakıncalı kareler var. Örneğin çocuklara aşktan ve kız tavlama işlerinden bahsetmek çok çirkin. Dizinin etraflıca incelenip cezai işlemlerinin başlaması hakkında sizleri göreve davet ediyorum.

“Öpüşme sahneleri gösterilmesin”

– Bu çizgi filmi ya tamamen yayından kaldırın ya da öğlen saatlerinde yayınlayın. Çocuğum Sabah 6.00’da kalkıp nasıl izlesin?

Etiketler: ,

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Meclis’te çok sert Kürdistan tartışması Meclis’te çok sert Kürdistan tartışması TBMM Genel Kurulu’nda “Kürdistan” tartışması yaşandı...
Kritik görüşme sonrası Irak’tan Musul açıklaması Kritik görüşme sonrası Irak’tan Musul açıklaması Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi’nin, Türkiye’nin M...
Kıbrıs’ta çözüm çok yakın Kıbrıs’ta çözüm çok yakın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 10 Aralık ...

HAVA DURUMU

HATA!
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü hava tahmini verilerine ulaşılamıyor, girilen şehir adı hatalı veya sunucu meşgul olabilir.
İstenen şehir: Istanbul
« Geri